Ekonomi

AK Parti Edirne İl Başkanı: Hububat alım noktaları ve çiftçi atamaları öne alınacak

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Uzunköprü ve Keşan’da açılacak hububat alım noktaları ile çiftçilerin atamalarının 15 gün öne alınacağını bildirdi.

İba yaptığı yazılı açıklamada, 26 Haziran’da Edirne’de 14 noktada başlayan hububat alımının devam ettiğini belirterek, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) günde 14 bin ton randevulu eser alımı yaptığını bildirdi.

İl merkezinde açılan yeni alım noktası ile çiftçilerin randevularının 15 gün öne alındığını kaydeden İba, “Aynı durum Uzunköprü ilçesinde de geçerli olacak ve 19 Temmuz’da yeni alım noktası açılacak. randevular 15 gün ileri alınacak, satın alma noktası açarak üreticilerimiz randevu sistemi içerisinde ürünlerini daha kolay teslim edebilecekler.” sözlerini kullandı.

Devletin hasattan önce verdiği sözü her zamanki gibi tuttuğunu belirten İba, şunları kaydetti:

“Yoğunluk nedeniyle atamalarda yaşanan sıkıntılar üzerine çiftçilerin sesine kulak verdik ve talep ve taleplerini yetkili mercilere ilettik. TMO, tescil edilen mahsulün tamamını alarak üreticilerin malını yerde bırakmayacak. ÇKS olarak üreticilerimizin taleplerini ve zorluklarını devletimize ilettik ve devletimiz bu noktada vatandaşın ihtiyaçlarına destek vermek için bizden çekinmedi ve sesinizi her zaman dinledik, dinlemeye de devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı kendi siyasi çıkarları için kullanmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz çünkü önceliğimiz vatandaşlarımızın ve hemşehrilerimizin ihtiyaçlarıdır.Çatışma için değil hizmet üretmek için çalışıyoruz.Devletimize teşekkürler. Siz üretin diyor, Çiftçimiz gülümsüyor, Biz toprağa tek ürün bırakmayacağız.”

dalamanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu