Haber

Gölcük’te askeri alan ‘sosyal hayata’ dönüşecek

KOCAELİ (İGFA) –Gölcük Belediyesi, ilçeye yeni bir sosyal alan kazandıracak toplam 50 dönüm askeri alanı devraldı.

Gölcük Belediyesi’nin Milli Savunma Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda; Gölcük Belediyesi’ne ait 46 dönümlük alanın kuzeyinde, deniz sınırı ve Beyoğlu Deresi kenarındaki 4 dönümlük alanı devralmak için askeri alanda başlattığı J-9 tipi güvenlik duvarı çalışmasını tamamladı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından 50 dönümlük alanın tamamı Gölcük Belediyesi’ne devredildi.

Edinilen alanda inşa edilecek 50 dönümlük Donanma Parkı da İzmit Körfezi ile buluşacak. Denize bakan ek alanda; Deniz Komutanlığı bünyesinde açık alanda sergilenen askeri objelerden oluşan “Açık Hava Denizcilik Müzesi” inşa edilecek.

Gölcük Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasında yapılan protokol uyarınca alanın devralınması için; Üssün batı bölgesindeki 3 blok lojmanın fiili onarımı ve Beyoğlu Deresi sınırındaki J-9 tipi askeri güvenlik beton duvarının inşaatı tamamlandı.

KÖRFEZDE İLK FİLM MERKEZİ OLACAK

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “‘Körfezin İlki – Deniz Şehri Gölcük’, mevcut lojmanların yıkılmasının ardından oluşturacağımız ‘Donanma Parkı’ ile cazibe merkezi haline gelecek. Askeri lojmanlardaki onarımların tamamlanmasının ardından teslim aldığımız hizmet ömrünü tamamladık.” yeni bir sosyal yaşam alanına sahip olacak. “İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu